Стільчик для годування - незамінна річ в будинку, де є малюк, якому вже виповнилося півроку. Освоєння дитиною навички сидіння і необхідність введення прикорму красномовно заявляють про те, що однією лише ліжечка тепер недостатньо, необхідний персональний дитячий стільчик. Він зможе служити дитині як в якості місця для прийому їжі, так і для ігор і розвиваючих занять.
Давайте розберемося разом, як вибрати стільчик для годування.

Види дитячих стільчиків
У продажу можна знайти величезну кількість моделей дитячих стільчиків для годування. Все це різноманіття підрозділяється на такі основні види:
1. Класичний стільчик. Такий виріб являє собою сидіння на ніжках, яке дозволяє дитині перебувати на висоті звичайного обіднього столу. Більшість сучасних стільчиків подібного типу мають в комплекті столик, за яким дитина може їсти і грати.


2. Стільчик-трансформер. Конструкція виробу дозволяє при необхідності трансформувати стільчик для годування в відокремлені дитячі стілець і стіл, за якими зможе сидіти малюк з 2 років.


3. Навісний стільчик або стільчик-бустер. Навісний стільчик являє собою трубчастий каркас, оснащений сидінням, який прикріплюється до обіднього столу за допомогою спеціальної системи кріплень. Ніг і окремої дитячої стільниці у такого стільчика немає. Стільчик-бустер - це компактна модель, яка встановлюється на звичайний обідній стілець, такий стільчик можна брати з собою в поїздки. Це ідеальні варіанти для малогабаритної кухні, а також для подорожей. Однак важливо заздалегідь оцінити, чи підходить кріплення до вашого кухонного столу, а також чітко дотримуватися вказане в паспорті виробу вагове обмеження (зазвичай це 15 кг).

сидіння
Сидіння - головний елемент стільчика для годування. Зручність, физиологичность і безпека - основні вимоги до сидіння. Тому слід звернути увагу на наступні важливі нюанси:
1. Регулювання висоти сидіння. Залежно від того, чи сидить дитина в стільчику за загальним кухонним столом або ж просто грає, сидячи в ньому, рівень посадки може змінюватися. Зручно, якщо конструкція стільчика це дозволяє.
2. Регулювання спинки. Можливість зміни положення спинки присутній у багатьох моделях стільчиків.
3. Підніжка. Потрібна, щоб ноги дитини не звисали, а спиралися на тверду основу: таке положення тіла малюка більш фізіологічно.
4. Чохол. На жаль, навіть самі акуратні малюки неминуче кидають їжу і проливають напої. У зв'язку з цим при виборі дитячого стільчика краще віддати перевагу моделям, оснащеним знімними чохлами, які можна буде без зусиль зняти і випрати. Альтернативою таким чохлам може бути спеціальний вологостійкий миється, який при необхідності протирають вологою серветкою.
5. Ремені безпеки. Так-так, дитину потрібно пристібати не тільки в автомобільній колисці або колясці, але і в (здавалося б!) Абсолютно безпечному домашньому стільчику для годування. Надійніше за все - п'ятиточкові ремені безпеки, які фіксують дитину по талії, між ніжок і по плечах.

столик
Добре, якщо столик буде знімним. Його можна буде зняти, якщо вам буде потрібно, наприклад, посадити дитину на стільчику впритул до дорослого столу. Виймати дитину з стільчика теж набагато зручніше, коли столик знятий.
Зверніть увагу, чи має столик кілька положень по горизонталі ( «ближче», «далі»). У міру дорослішання дитини може знадобитися більше простору для сидіння і, отже, стільницю доведеться відсунути трохи далі.
Що стосується конструкції самого столика, то бажано, щоб він мав невисокі бортики по периметру. Якщо малюк щось розсипав або проллє, то все це залишиться на стільниці і не кинеться з неї на підлогу. Цей нюанс зручний як для прийому їжі, так і для занять за столиком (наприклад, з сипучими речовинами, кінетичним піском, рідинами і т. Д.).

На що звернути увагу при виборі стільчика для годування?
1. Стійкість. Це головний показник, який відповідає за безпеку. Перед покупкою оціните, наскільки стійка обрана вами модель, що не розхитується вона, чи немає ризику перекидання.
2. Компактність. Не завжди є можливість зберігати стільчик в розкладеному вигляді. В обмежених житлових умовах доводиться розкладати стільчик у міру потреби і складати після використання. Відповідно, варто звернути увагу на механізм складання: наскільки зручно і легко їм користуватися, а також скільки місця займає стільчик в складеному вигляді.
3. Мобільність. Мама повинна мати можливість легко переносити та перекотити стільчик з одного місця на інше. Якщо стільчик має малу вагу і має зручні коліщатка, то його можна вважати досить мобільним.