Ви чекаєте на другу дитину і не знаєте, як повідомити про це первістка, побоюючись непорозуміння? Ця стаття допоможе вам впоратися із проблемою.
Підготовчий процес
Щоб реакція вашого первістка була правильною, почніть готувати його до цієї радісної новини заздалегідь. Гуляючи вулицею, звертайте увагу на сім'ї, де є двоє дітей. Розкажіть малюкові: як здорово мати братика чи сестричку, що дитині не нудно грати одному, завжди є компанія. Розкажіть, що у таких сім'ях вдвічі більше іграшок у дітей, для вашого малюка це вагомий аргумент. А також братик і сестричка – це найкращий та рідний друг, який завжди розумітиме твій настрій та бажання.
Продумайте заздалегідь мова так, щоб малюк почув тільки позитивні моменти, відчув ваш гарний настрій, а також усвідомив:
- Ви, як і раніше, його дуже сильно любите.
- Режим дня дитини не зміниться, їй не доведеться міняти звички.
- Батьки приділятимуть однакову кількість часу та увагу обом дітям.
- Ви гратимете з дитиною, як і раніше в її улюблені іграшки, а також вона завжди зможе звернутися до вас за ніжністю та ласкою.
- Поява братика та сестри – це радісна подія для вашої дружної родини.
Як правильно сказати дитині, що буде ще дитина
Необхідно сказати дитині про поповнення в сім'ї до появи новонародженого, коли мамин животик вже став помітним. Покажіть на свій животик і скажіть, що там живе його братик або сестричка, що коли він чи вона народиться, ви разом житимете і гратимете в іграшки. Найчастіше нагадуйте малюкові про народження другої дитини, а також періодично просіть, щоб він показав, де зараз його братик чи сестричка.
Поки друга дитина ще не з'явилася на світ, потихеньку скоригуйте порядок дня так, як буде зручно вам і вашим двом малюкам. Тільки не робіть це різко, для вашого первістка різкі зміни призведуть до стресу. Якщо дитина повинна піти в садок, постарайтеся, щоб цей момент настав до того, як з'явиться малюк, інакше якщо дитині не сподобається в садочку, він зробить висновок, що причиною того, що ви його здали в садок, є його брат або сестра.
Проводьте з дитиною стільки часу, скільки їй необхідно, граючи в улюблені іграшки і читаючи книги. Якщо у вашого малюка є особливий ритуал, наприклад, прочитання казки перед сном, або ви співаєте йому колискову, то після народження дитини не відмовляйте первістку, читайте та співайте їм двом.
Настала довгоочікувана подія
Коли мама вирушає до пологового будинку, скажіть дитині, що через кілька днів вона познайомиться з братиком або сестричкою. А також передайте від імені новонародженого первістку подарунок, тоді ваш малюк ще з більшою радістю чекатиме поповнення сім'ї.
Не можна говорити при дитині про ревнощі, або говорити такі фрази, наприклад: «Тобі тепер буде важко…», «Тепер тобі приділятимуть менше уваги…» або «Ти тепер не найменший…».
Після того як мама повернулася з пологового будинку, їй необхідно підійти до первістка і дати йому багато уваги і любові, адже він дуже скучив за мамою, а також, як би ви його не готували, він все одно відчув стрес.
Коли ви годуватимете новонародженого малюка, розповідайте первістку казки, пишучи історію, схожу до вашої нагоди. Так ви зможете допомогти йому впоратися з напругою, яка могла з'явитися з народженням другого малюка.
Поки малюк росте, розкажіть старшій дитині, що він і сам недавно був таким же маленьким. Доглядаючи новонародженого, промовляйте свої дії вголос, від імені вас обох, наприклад «Ми зараз зробимо братику масаж». Так ви даєте малюкові зрозуміти, що потребуєте його підтримки.